Kayıt Ol'maz iseniz Linkleri ve Resimleri Göremezsiniz.Eğer Kayıtlı'İsenizGiriş Yapın
Moderatör Alımları Başlamıştır.Başvuru için TIKLA

Son Driver: 11.2 - 15.02.2011

Paylaş

TRneco58
    Yönetim
    Yönetim

>>Rep Puanı : 208
    >>Teşekkür Puanı : 1
    >>Mesaj Sayısı : 75
    >>Kayıt tarihi : 03/03/11
    >>Yaş : 22
    Erkek >>Doğum tarihi : 23/08/95
    >>Nerden : İstanbul

Cüzdan
    Altın Altın: n/a
    Para Para: n/a

default Son Driver: 11.2 - 15.02.2011

Mesaj tarafından TRneco58 Bir Perş. Mart 10, 2011 2:07 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bir çok kişinin bilgisayarında , driver yüklerken eski driveri kaldırmadığı için , hata olduğundan böyle bir anlatım yapmaya karar verdim.

Driver İndirmek:

Driver indirmek için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] siteden "Step 1" adlı bölümden , kullandığınız platformun ekran kartını , "Step 2" adlı bölümden ekran kartınızın serisini , "Step 3" adlı bölümden ekran kartınızın alt serisini , "Step 4" adlı bölümden de işletim sisteminizi seçerek altta bulunan Display Result (Sonuçları Göster) butonuna tıklıyoruz. Gelen sayfada isteğinize bağlı, Catalyst Driver, Catalyst Kontrol Paneli veya hepsi bir arada olmaz üzere paketler bulunuyor. Dil seçeneği isterseniz sayfada bulunan açılır kutucuğa tıklayıp 'English' bölümünü değiştiriniz. Paketlerin sürümleri ve tarihleri yerlerinde olan açıklamada yazmaktadır. İstediğiniz paketin yanındaki [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] butonuna tıklayarak paketinizi indirebilirsiniz.

Driver Silmek:

Eğer yeni driver kuracak isek mutlaka eski driveri kaldırıp kurmamız gerekiyor. Fakat burda bilinmeyen bir şey var. Program ekle veya kaldırdan driveri kaldırdığınız halde bazı dosyalar hala bilgisayarın içinden gitmiyor. Şimdi ben de bunu anlatacağım. İlk olarak Program ekle veya kaldırdan ekran kartı driverimizi kaldırıyoruz. (Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanız Önerilir) Driver Sweeper (Bir çok işlevselli ekran kartı programı.) adlı programı indiriyoruz ve kuruyoruz.. ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]) Programı kurduktan sonra çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra ATI - Display'ı seçiyoruz ve analiz için Analyse butonuna tıklıyoruz. Analiz bittikten sonra bulunan dosyalardan tamamını seçerek Clean butonuna tıklıyoruz. Böylece driveri tamamen kaldırmış oluyoruz. (Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanız Önerilir) Şimdi yeni driverinizi rahatça kurabilirsiniz.

Driver Yüklemek:

Tüm aşamaları yaptıktan sonra indirdiğimiz driverin Setup'unu çalıştırıyoruz. Next , next yaparak standart her programda olduğu gibi kuruyoruz. Eğer bir uyarı verirse , "Devam Et" , "Yinede Yükle" gibi cevaplara basarak devam ediyoruz. Bu hataların nedeni Anakart ile Ekran kartı frimasının anlaşması olmadığındandır. (Bildiğim kadarıyla.) Bu önemli bir şey değildir. Sorun çıkarmayacaktır. Driveri kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve bitiyor.

Yukarıda ki anlatımlar tamamen bana aittir. Yukarıda ki anlatımları yaptığınız takdirde sorun yapmanız imkansızdır. Herkese iyi kurulumlar. Umarım hata yapmassınız. Eğer bir probleminiz olursa sorabilirsiniz. Tüm GTATurk.Com halkı cevaplarınıza açıktır.
    [size=2pt]
    •••••••• •••• •••• •••••• •••••••• •••••••• •••• ••••• ••••
    •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• ••
    •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• ••
    •••••••• •• •• •••••• •••••••• •• •••• ••••••• ••
    •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• ••
    •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• •• ••
    •••••••• •• •• •• •• •••••••• •• •••• •••• ••
    [/size]

Forum Saati Salı Ağus. 21, 2018 1:43 pm